Klimatizace podle umístění

nastenne-klimatizaceOd společnosti Daikin si můžete pořídit nejrůznější typy klimatizací. Nástěnné, podstropní, mezistropní, kazetové, centrální či okenní klimatizace.

Nástěnné klimatizace patří mezi nejpoužívanější typy klimatizací, které jsou vhodné nejen do kanceláří, ale také do hospod či restaurací. Je tedy určen pro ochlazování větších prostorů. Nástěnné klimatizace se skládají ze dvou částí – venkovní a vnitřní jednotky. Výhodou těchto klimatizací je snadná ovladatelnost a nenáročná údržba.

Dalším typem tzv. dělených klimatizací, je klimatizace podstropní. Stejně jako nástěnné klimatizace se i podstropní skládají ze dvou částí. Jedná se o venkovní a vnitřní jednotku. S tímto typem klimatizací se nejčastěji potkáte v obchodech nebo restauracích, kde je zapotřebí ochladit větší prostor a není možné použít klimatizace nástěnnou.

Pokud hledáte klimatizaci, která nenarušuje interiér a zároveň vám poskytuje pohodlí pro vnitřní klima, určitě byste měli sáhnout po mezistropní klimatizace. Tento typ se montuje do podhledu, takže je z celé klimatizace viditelná pouze sací a výstupová mřížka.

Hledáte-li klimatizaci, která má stylový design, vysoký výkon a nízkou spotřebu elektrické energie, vyzkoušejte kazetovou klimatizaci Daikin. Kazetové klimatizace se umísťují do podhledu, takže velká část klimatizace není vidět.

Pro ochlazování více místností je velice vhodná centrální klimatizace. Ta se využívá zejména v kancelářích, bankách či různých prodejnách. Centrální klimatizace mají 1 venkovní jednotku a mohou mít 1-16 vnitřních jednotek. Je tedy určena pro ochlazování větších komplexů.

S okenními klimatizacemi se dnes setkáváme zřídka. Ovšem najdou se i tací, kteří právě na tento typ klimatizace nedají dopustit, zejména pro svou jednoduchost a kompaktnost. Okenní klimatizace jsou tvořeny dvěma tepelnými výměníky, kompresorem a elektronikou. U některých typů se můžete dokonce setkat s tepelným čerpadlem. Jak je již z názvu patrné, umísťují se do oken budov.

Nabídka je opravdu široká. Záleží pouze na vás, který z výrobků Daikin si vyberete.

webeesKlimatizace podle umístění